SSLmentor

Kvalitné TLS/SSL certifikáty pre webové stránky a internetové projekty.

CA RapidSSL

CA RapidSSL

SSL certifikáty RapidSSL

Certifikačná autorita RapidSSL ponúka cenovo výhodné a rýchlo generované SSL certifikáty, čo je zdôraznené názvom "Rapid SSL" - rýchlo. Všetky RapidSSL certifikáty sú doménovými certifikátmi - Domain Validation (DV), t.j. detaily certifikátu zobrazujú základné informácie o doméne, CA, platnosti atď. Získanie a nasadenie Rapid SSL certifikátu je veľmi rýchle vďaka jednoduchému overeniu domény, ktoré prebieha buď zaslaním e-mailu prípadne nastavením záznamu v DNS či na FTP. RapidSSL certifikáty sú vhodné pre akýkoľvek webový projekt, weby, kde potrebujeme jednoducho zabezpečiť šifrovanú komunikáciu na protokole HTTPS.

RapidSSL pre jednu doménu alebo neobmedzene subdomén

Hoci certifikačná autorita RapidSSL ponúka iba dva typy SSL certifikátov, možno práve preto patria SSL certifikáty RapidSSL medzi najobľúbenejšie. Na výber je klasický SSL certifikát na zabezpečenie jednej domény alebo RapidSSL WildCard certifikát, ktorý zabezpečí neobmedzený počet subdomén.

RapidSSL certifikáty

RapidSSL certifikáty

Certifikačná autorita RapidSSL - kompletná ponuka SSL certifikátov

CA SSL certifikát Cena od Overenie Rýchosť vystavenia Zabezpečených domén  
RapidSSL RapidSSL 10,47 € Doménový (DV) Minúty 1 doména Detail Objednať
RapidSSL RapidSSL WildCard 97,77 € Doménový (DV) Minúty Wildcard Detail Objednať

Cena od - cena vyjadruje najvýhodnejšiu ročnú cenu certifikátu pri objednaní na viacero rokov. Pre viac informácií si rozkliknite detail certifikátu.
Rýchlosť vydania - ako dlho bude certifikačná autorita vydávať SSL certifikát (približne).
Zabezpečené domény - koľko domén môžete zabezpečiť pomocou SSL certifikátu. WildCard = neobmedzený počet sub-domén.
Platby - prijímame platby kartou, PayPal a bankovým prevodom.

SSLmentor

SSLmentor odporúča

RapidSSL certifikáty sú kvalitnou a obľúbenou značkou pre poskytovanie bezpečnej HTTPS komunikácie. Pre zabezpečenie webových stránok na jednej doméne môžeme jednoznačne odporučiť najlacnejší RapidSSL certifikát.

Viac informácií o CA RapidSSL

Čo by ste mali vedieť pred zadaním objednávky.

Certifikačná autorita RapidSSL

CA RapidSSL – lacné a rýchle zabezpečenie webu

História certifikačnej autority Rapid SSL siaha do roku 2003, kedy bola založená svojou materskou spoločnosťou GeoTrust ako nízkonákladová značka SSL certifikátov. Dnes je RapidSSL pod kontrolou spoločnosti DigiCert, ktorá ji prevzala v roku 2017. SSL certifikáty RapidSSL sa stali veľmi obľúbenými vďaka rýchlosti vydania a cene. Certifikáty sú plne dôveryhodné pre 99,9 % moderných webových prehliadačov a ponúkajú vysoko kvalitné zabezpečenie HTTPS pre internetovú komunikáciu.

Doménové SSL certifikáty

SSL certifikáty vydané v priebehu niekoľkých minút

Žiadateľ o SSl certifikát je overený odoslaním e-mailovej správy na vybraný e-mail objednanej domény.

Na výber je 5 e-mailových adries:

  • admin@
  • administrator@
  • webmaster@
  • hostmaster@
  • postmaster@

Žiadne iné e-mailové adresy podľa pravidiel nie sú možné. Odporúčame vytvoriť si niektorú z adries, prípadne ji mať nastavenú ako alias, ev. použite doménový koš a získajte z neho potvrdzovací e-mail.

Namiesto e-mailového potvrdenia je možné využiť alternatívnu validáciu - vloženie TXT záznamu do zóny DNS domény alebo textového súboru do dátového priestoru na serveri (FTP). Podporujeme oba alternatívne spôsoby overenia a je možné ich nastaviť v detaile objednávky.

Poznámka i: ​​Overovací e-mail nie je možné poslať na osobnú adresu, napr. vasemeno@gmail.com.
Poznámka ii: WildCard SSL certifikát podporuje iba overenie e-mailom alebo DNS.

Firemné SSL certifikáty

Firemné certifikáty zvyšujú dôveru používateľov vo váš web

Overenie žiadateľa o SSL certifikát OV/EV je založené na pokynech CA/B fóra a každá CA musí dodržiavať stanovený proces.
Najprv je doména overená ako doménové SSL certifikáty. Ďalej sa overí existencia spoločnosti a skontroluje sa adresa. Ak autorita nemôže potvrdiť právnu, prevádzkovú a fyzickú existenciu, čas validácie sa predlžuje. Konečné overenie sa vykoná telefonátom na telefónne číslo, ktoré je vysledovateľné v databázach orgánov verejnej moci alebo v autoritatívnych databázach.

CA RapidSSL overuje, že organizácia žiadajúca o certifikát je v dobrom stave. To zahŕňa potvrdenie dobrého stavu a aktívnu registráciu v podnikových registroch. Zahŕňa to aj overenie, či organizácia nie je uvedená v žiadnych podvodných, phishingových alebo vládou obmedzených subjektoch alebo v protiteroristických databázach. Okrem toho overí, že organizácia žiadajúca o certifikát je organizáciou, ktorej bude certifikát vydaný, a tiež overí kontakt na organizáciu.

Poznámka i: Overovací e-mail nie je možné poslať na osobnú adresu, napr. vasemeno@gmail.com.
Poznámka ii: EV SSL sú dôslednejšie overené. Okrem existencie spoločnosti sa žiadateľ (kontakt) o certifikát overuje aj telefonicky.

Viacročné certifikáty

Ponúkame SSL certifikáty až na 5 rokov

Objednávky na viac rokov majú od roku 2020 svoje špecifiká.

Pre splnenie najnovších bezpečnostných požiadaviek a pravidiel sú viacročné SSL certifikáty vydávané na 1 rok (max. 398 dní). Dôvodom bolo, že od 1. Septembra 2020 prehliadače a zariadenia Apple, Google a Mozilla nedôverujú novým SSL certifikátom, ktoré majú životnosť dlhšiu ako 398 dní.

Viacročný SSL certifikát je nutné obnovovať raz za rok. 30 dní pred vypršaním platnosti vám budeme posielať e-mailové upozornenia. Obnova (tzv. REISSUE) je samozrejme bezplatná. Okrem toho môžete svoj certifikát počas platnosti znova vydať kedykoľvek a koľkokrát chcete!

Po vydaní certifikátu nemôžete skrátiť dobu platnosti, požiadať o vrátenie nevyužitého obdobia! Pokiaľ sa rozhodujete získať viac-ročný SSL certifikát, odporúčame zvážiť, či ho budete po celú dobu využívať.

Poznámka i: Opätovné vydanie vyžaduje opätovné overenie.
Poznámka ii: Počas opätovného vydania môžete vložiť novú CSR žiadosť alebo použiť poslednú.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum