SSLmentor

Kvalitné TLS/SSL certifikáty pre webové stránky a internetové projekty.

WildCard SSL certifikáty

WildCard SSL certifikáty

WildCard SSL certifikáty

WildCard Certificate - tzv. hviezdičkové SSL certifikáty umožňujú zabezpečenie všetkých subdomén pod svojou hlavnou doménou. Nie je nutné objednávať viac SSL certifikátov, výrazne šetrí náklady na obstaranie a prácu pri inštalácii a správe na serveri. WildCard SSL certifikát obsahuje hviezdičku () v poli názvu domény. Hviezdička sa vkladá pred názov domény (.domena.sk), ktorá v certifikáte funguje ako zástupný znak, takže prehliadače akceptujú akékoľvek platné znaky pred doménou namiesto hviezdičky.

Zabezpečenie neobmedzeného počtu subdomén

WildCard certifikát nemá žiadne obmedzenia čo sa týka počtu chránených sub-domén. Napríklad Wildcard certifikát pre doménu .sslmentor.sk zabezpečí domény admin.sslmentor.sk, forum.sslmentor.sk, pay.sslmentor.sk, mail.sslmentor.sk alebo abc.sslmentor.sk a akékoľvek ďalšie subdomény. Taktiež kompletne zabezpečuje hlavnú doménu, v tomto prípade www.sslmentor.sk alebo iba sslmentor.sk. V prípade požiadavky na zabezpečenie domén vyššieho rádu, napríklad admin.domena3radu.sslmentor.sk je nutné získať samostatný WildCard SSL certifikát.

WildCard certifikáty

WildCard certifikáty

Certifikáty WildCard SSL, ktoré si naši zákazníci objednávajú najčastejšie

CA SSL certifikát Cena od Overenie Rýchosť vystavenia Zabezpečených domén  
Sectigo PositiveSSL WildCard 64,90 € Doménový (DV) Minúty WildCard Detail Objednať
Sectigo PositiveSSL Multi-Domain 17,54 € Doménový (DV) Minúty 3-250 Detail Objednať
Sectigo Sectigo InstantSSL WildCard 149,98 € Firemný (OV) 3-5 dní WildCard Detail Objednať
RapidSSL RapidSSL WildCard 99,97 € Doménový (DV) Minúty WildCard Detail Objednať
Certum Certum Commercial WildCard 59,90 € Doménový (DV) Minúty WildCard Detail Objednať
Certum Certum Trusted WildCard 134,90 € Firemný (OV) 1-3 dní WildCard Detail Objednať
Thawte Thawte 123 WildCard 199,97 € Doménový (DV) Minúty WildCard Detail Objednať
Thawte Thawte WebServer WildCard 289,97 € Firemný (OV) 1-3 dní WildCard Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust QuickSSL Premium WildCard 215,30 € Doménový (DV) Minúty WildCard Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust True BusinessID WildCard 269,97 € Firemný (OV) 1-3 dní WildCard Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust True BusinessID WildCard Multi-Domain 549,67 € Firemný (OV) 1-3 dní 3-250 WildCard Detail Objednať

Cena od - cena vyjadruje najvýhodnejšiu ročnú cenu certifikátu pri objednaní na viacero rokov. Pre viac informácií si rozkliknite detail certifikátu.
Rýchlosť vydania - ako dlho bude certifikačná autorita vydávať SSL certifikát (približne).
Zabezpečené domény - koľko domén môžete zabezpečiť pomocou SSL certifikátu. WildCard = neobmedzený počet sub-domén.
Platby - prijímame platby kartou, PayPal a bankovým prevodom.

Vlastnosti a výhody certifikátů

WildCard SSL certifikáty

Jeden WildCard SSL certifikát môže zabezpečiť jednu doménu a všetky jej subdomény prvej úrovne. Neexistuje žiadne obmedzenie na čo môžete použiť subdomény: poštové servery, servery FTP, členské oblasti, čokoľvek potrebujete. Každá subdoména môže byť samostatná webová lokalita. Vďaka hviezdičke sa správcovia nemusia starať o to, aké subdomény sa na serveri nachádzajú. Kedykoľvek pridáte novú sub-doménu a vždy bude zaistěná bezpečná HTTPS komunikácia.

Zabezpečte svoje stránky v priebehu niekoľkých minút

Získanie a nasadenie doménového WildCard SSL certifikátu u SSLmentor je otázkou niekoľkých minút. Stačí objednať, zaplatiť a potvrdiť validačný e-mail. Navyše ponúkame jednoduché generovanie žiadosti o certifikát (CSR) v Administrácii. Nie je potrebné riešiť kľúče s administrátorom alebo generovať kľúče na serveri.

Zvýšenie hodnotenia vyhľadávania (SEO)

Bezpečná komunikácia HTTPS zvyšuje hodnotenie stránok v algoritmoch hodnotenia vyhľadávania. Spoločnosť Google zverejnila tieto informácie na blogu už v roku 2014. Hoci ide o jedno z mnohých kritérií, SSL certifikát zabezpečí vyššie pozície vo výsledkoch vyhľadávania pre webové stránky zabezpečené protokolom HTTPS v porovnaní s nezabezpečenými stránkami.

SSL chráni integritu

SSL certifikát chráni pred vkladaním obsahu poskytovateľmi internetových služieb a inými tretími stranami. Bez šifrovania je možné, že iní pozmenia vašu stránku a narušia jej integritu. SSL certifikáty proti tomu chránia silné priemyselné štandardné 256-bitové symetrické šifrovanie a 2048-bitové podpisy.

30-dňová záruka vrátenia peňazí

Zákaznícka skúsenosť je pre nás prvou a prvoradou prioritou. Vybraný SSL certifikát nie je vhodný pre vaše potreby? Chcete ešte jeden? Alebo len chcete zrušiť objednávku? Všetkým našim zákazníkom ponúkame 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Pozrite si naše Pravidlá vrátenia peňazí a dozviete sa viac.

Dôveryhodné so všetkými hlavnými prehliadačmi

Naše SSL cetifikáty majú najvyššiu kompatibilitu prehliadačov pre mobilné telefony a stolné počítače, čo znižuje nepríjemné upozornenia pri prístupe na webovú stránku.

SSLmentor

SSLmentor odporúča

Veľmi obľúbené WildCard SSL certifikáty uľahčujú prácu administrátorom a šetria náklady, keď potrebujú zabezpečiť veľké množstvo subdomén. Ďalšou výhodou je možnosť zabezpečenia hlavnej domény bez a s www pre domény 2. úrovne (FQDN).

Viac informácií o WildCard SSL

Čo by ste mali vedieť pred zadaním objednávky.

WildCard SSL certifikáty

Záleží na zvolenom druhu certifikátu

  • Doménové certifikáty (DV) – najrýchlejší a najautomatizovanejší spôsob overenia. CA iba overí existenciu domény pred vydaním certifikátu. Webovú stránku môžete zabezpečiť za pár minút.
  • Firemné certifikáty (OV) – sú dôveryhodnejšie ako SSL certifikáty na overenie domény pretože obsahujú informácie o firme na základe vykonanej validácie. Pri tomto type autorita overuje vlastníctvo domény ako aj firmu žiadateľa o certifikát, jej obchodné dokumenty a iné právne dokumenty súvisiace s podnikaním.
    Vydanie certifikátu zvyčajne trvá dva až 5 dní. Ak autorita nemôže potvrdiť právnu, prevádzkovú a fyzickú existenciu spoločnosti, čas overenia sa predĺži.

Počet zabezpečených domén

WildCard certifikát môže zabezpečiť neobmedzený počet subdomén

SSL certifikáty Widcard môžu zabezpečiť hlavnů doménu a jej subdomény.
V prípade požiadavky na zabezpečenie domény 2. úrovne, teda .domena.sk, bude pridaná do certifikátu i samostatná doména. Jeden certifikát WildCard SSL teda zabezpečí webovú stránku pre hlavnú doménu (https://domena.sk) a všetky jej subdomény súčasne. Na druhej strane, v prípade požiadavky na bezpečnosť subdomén 4. a n. úrovne, napríklad admin.domena3rdlevel.domena.sk, je vždy potrebné získať samostatný WildCard SSL certifikát .domena3rdlevel.domena.sk. To potom opäť umožňuje HTTPS zabezpečenie pre neobmedzený počet domén na tejto úrovni.

Viacročné certifikáty

Ponúkame SSL certifikáty až na 5 rokov

Objednávky na viac rokov majú od roku 2020 svoje špecifiká.

Pre splnenie najnovších bezpečnostných požiadaviek a pravidiel sú viacročné SSL certifikáty vydávané na 1 rok (max. 398 dní). Dôvodom bolo, že od 1. Septembra 2020 prehliadače a zariadenia Apple, Google a Mozilla nedôverujú novým SSL certifikátom, ktoré majú životnosť dlhšiu ako 398 dní.

Viacročný SSL certifikát je nutné obnovovať raz za rok. 30 dní pred vypršaním platnosti vám budeme posielať e-mailové upozornenia. Obnova (tzv. REISSUE) je samozrejme bezplatná. Okrem toho môžete svoj certifikát počas platnosti znova vydať kedykoľvek a koľkokrát chcete!

Po vydaní certifikátu nemôžete skrátiť dobu platnosti, požiadať o vrátenie nevyužitého obdobia ani zmeniť názov domény! Pokiaľ sa rozhodujete získať SSL certifikát na 5 rokov, odporúčame najskôr zvážiť, či ho budete celých 5 rokov potrebovať.

Poznámka i: ​​Opätovné vydanie vyžaduje opätovné overenie.
Poznámka ii: Počas opätovného vydania môžete vložiť novú CSR žiadosť alebo použiť poslednú.

Frequently Asked Questions

Najčastejšie otázky o WildCard SSL

Čo je to SSL certifikát WildCard?

Jeden certifikát SSL Wildcard umožňuje zabezpečiť primárnu doménu webových stránok spoločne so všetkými jej subdoménami. Napríklad SSL certifikát pre doménu domenaxyz.sk môže tiež zabezpečiť subdomény blog.domenaxyz.sk, shop.domenaxyz.sk, mail.domenaxyz.sk alebo cokolvek.domenaxyz.sk vrátane www.domenaxyz.sk.

Aké domény certifikát Wildcard zabezpečuje?

SSL certifikát Wildcard sa vystavuje pre plnohodnotný názov domény (FQDN) ktorú chcete zabezpečiť. Pri generovaní žiadosti sa vkladá pred doménu hviezdička (). Preto sa tiež Wildcard SSL certifikátom hovorí "hviezdičkové certifikáty".
Pre zabezpečenie subdomén ako blog.domenaxyz.sk a obchod.domenaxyz.sk, sa žiada o certifikát pre názov .domenaxyz.sk. Pre zabezpečenie subdomén vyšších rádov, ako je napríklad abc.admin.domenaxyz.sk alebo secure.admin.domenaxyz.sk, je v žiadosti uvedená doména .admin.domenaxyz.sk. Štandardné zástupný znak () môže zabezpečiť subdomény iba na jednej úrovni. To znamená, že pre každú úroveň domén x-tého rádu je nutné mať samostatný WildCard SSL certifikát.

Môžem použiť certifikát SSL Wildcard na viacerých serveroch?

Áno, absolútnu väčšinu certifikátov SSL Wildcard možno použiť na viacerých serveroch a zabezpečiť tak teoreticky nekonečno subdomén.

Možno použiť Wildcard certifikát pre doménu druhej úrovne?

Áno, a často sa to využíva. Hlavna doména, vrátane www a súčasne všetky subdomény, sú zabezpečené jedným Wildcard certifikátom.

Je lepšie použiť Wildcard alebo multi-doménový SSL certifikát?

Pre zabezpečenie viac domén možno voliť medzi multi-domain SSL certifikátem alebo Wildcard SSL certifikátom. Odporúčame zvážiť cenu a požiadavky na zabezpečenie konkrétnych domén. Nespornou výhodou WilCard SSL certifikátov je neobmedzené zabezpečenie subdomén a nie je nutné dopredu poznať ich názvy. Multi-doménové SSL certifikáty umožňujú tiež zabezpečiť jedným SSL certifikátom viac domén, tie však musia byť v certifikáte priamo vymenované.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum