SSLmentor

Kvalitné TLS/SSL certifikáty pre webové stránky a internetové projekty.

CA Certum

CA Certum

Certum certifikáty

Európska certifikačná autorita CERTUM pochádza z Poľska a vďaka svojim službám sa stala svetovo uznávanou autoritou. Autorita je súčasťou skupiny Asseco Group, globálneho výrobcu softvéru, a patrí medzi významné európske certifikačné autority. Ponúka celý rad SSL certifikátov, lacné doménové SSL certifikáty, firemné certifikáty, tiež WildCard certifikáty a CODE pre vývojárov. Certum sa tiež špecializuje na digitálne podpisy na podpisovanie e-mailov a dokumentov s produktmi pre koncových používateľov alebo firemných používateľov.
CA Certum kladie vysoký dôraz na najvyššie štandardy, čo dokazujú certifikáty: WebTrustSM/TM a TÜV. Patrí medzi kvalifikovaných poskytovateľov dôveryhodných služieb v súlade s nariadením eIDAS (Európsky štandard pre elektronickú komunikáciu), je súčasťou Adobe Approved Trust List. Zákazníci, ktorí uprednostňujú európsku certifikačnú autoritu, volia kvalitné produkty CA Certum.

Certum certifikáty

Certum certifikáty

Certifikačná autorita Certum - kompletná ponuka SSL certifikátov

CA SSL certifikát Cena od Overenie Rýchosť vystavenia Zabezpečených domén  
Certum Certum Commercial 7,95 € Doménový (DV) Minúty 1 doména Detail Objednať
Certum Certum Commercial WildCard 59,90 € Doménový (DV) Minúty Wildcard Detail Objednať
Certum Certum Trusted 79,90 € Firemný (OV) 1-3 dní 1 doména Detail Objednať
Certum Certum Trusted WildCard 134,90 € Firemný (OV) 1-3 dní Wildcard Detail Objednať

Cena od - cena vyjadruje najvýhodnejšiu ročnú cenu certifikátu pri objednaní na viacero rokov. Pre viac informácií si rozkliknite detail certifikátu.
Rýchlosť vydania - ako dlho bude certifikačná autorita vydávať SSL certifikát (približne).
Zabezpečené domény - koľko domén môžete zabezpečiť pomocou SSL certifikátu. WildCard = neobmedzený počet sub-domén.
Platby - prijímame platby kartou, PayPal a bankovým prevodom.

SSLmentor

SSLmentor odporúča

Ak požadujete SSL certifikát od spoločnosti v Európskej únii, dôveryhodná certifikačná autorita Certum je pre vás ideálnou voľbou. Komerčný SSL alebo Trusted SSL certifikát je vhodný pre akýkoľvek projekt.

Viac informácií o CA Certum

Čo by ste mali vedieť pred zadaním objednávky.

Certifikačná autorita Certum

CA Certum – certifikačná autorita z Európskej únie

Certifikačná autorita Certum bola založená v roku 1998. Bola jednou z prvých certifikačných autorít s dôveryhodnými certifikáty v Európe. V roku 2002 bola Certum zaradená do celosvetového zoznamu dôveryhodných certifikačných autorít a ako piata v Európe a pätnásta spoločnosť na svete získala WebTrust Seals pre všetky služby súvisiace s elektronickým podpisom. V roku 2015 sa CA Certum stala súčasťou Asseco Group – najväčšej poľskej IT spoločnosti kótovanej na burze cenných papierov.
CA Certum je zaradená do exkluzívneho zoznamu dôveryhodných vydavateľov certifikátov – Adobe Approved Trust List (AATL). Je aktívnym členom CA/B fóra už niekoľko rokov, vlastní WebTrust Seal pre EV SSL, EV Code Signing a SSL certifikáty. Riešenia CA Certum sú plne v súlade s nariadením eIDAS. Skúsený tím viac ako 100 špecialistov a nadšencov dôveryhodných služieb poskytuje skvelé služby v digitálnom svete.

Certifikačná autorita Certum je súčasťou skupiny Asseco Group – globálneho výrobcu softvéru s 30-ročnými skúsenosťami a takmer 30 000 zamestnancami. Skupina Asseco je kótovaná na burzách vo Varšave, New Yorku a Tel Avive.

Doménové SSL certifikáty

SSL certifikáty vydané v priebehu niekoľkých minút

Žiadateľ o SSl certifikát je overený odoslaním e-mailovej správy na vybraný e-mail objednanej domény.

Na výber je 5 e-mailových adries:

  • admin@
  • administrator@
  • webmaster@
  • hostmaster@
  • postmaster@

Žiadne iné e-mailové adresy podľa pravidiel nie sú možné. Odporúčame vytvoriť si niektorú z adries, prípadne ji mať nastavenú ako alias, ev. použite doménový koš a získajte z neho potvrdzovací e-mail.

Namiesto e-mailového potvrdenia je možné využiť alternatívnu validáciu - vloženie TXT záznamu do zóny DNS domény alebo textového súboru do dátového priestoru na serveri (FTP). Podporujeme oba alternatívne spôsoby overenia a je možné ich nastaviť v detaile objednávky.

Poznámka i: ​​Overovací e-mail nie je možné poslať na osobnú adresu, napr. vasemeno@gmail.com.
Poznámka ii: WildCard SSL certifikát podporuje iba overenie e-mailom alebo DNS.

Firemné SSL certifikáty

Firemné certifikáty zvyšujú dôveru používateľov vo váš web

Overenie žiadateľa o SSL certifikát OV/EV je založené na pokynech CA/B fóra a každá CA musí dodržiavať stanovený proces.
Najprv je doména overená ako doménové SSL certifikáty. Ďalej sa overí existencia spoločnosti a skontroluje sa adresa. Ak autorita nemôže potvrdiť právnu, prevádzkovú a fyzickú existenciu, čas validácie sa predlžuje. Konečné overenie sa vykoná telefonátom na telefónne číslo, ktoré je vysledovateľné v databázach orgánov verejnej moci alebo v autoritatívnych databázach.

CA Certum vykonáva štandardnú firemnú validáciu. Informácie o „The verification process and the documents required after purchasing a Certum SSL Certificate“ nájdete tu: support.certum.eu.

Poznámka i: Overovací e-mail nie je možné poslať na osobnú adresu, napr. vasemeno@gmail.com.
Poznámka ii: EV SSL sú dôslednejšie overené. Okrem existencie spoločnosti sa žiadateľ (kontakt) o certifikát overuje aj telefonicky.

Viacročné certifikáty

Ponúkame SSL certifikáty až na 5 rokov

Objednávky na viac rokov majú od roku 2020 svoje špecifiká.

Pre splnenie najnovších bezpečnostných požiadaviek a pravidiel sú viacročné SSL certifikáty vydávané na 1 rok (max. 398 dní). Dôvodom bolo, že od 1. Septembra 2020 prehliadače a zariadenia Apple, Google a Mozilla nedôverujú novým SSL certifikátom, ktoré majú životnosť dlhšiu ako 398 dní.

Viacročný SSL certifikát je nutné obnovovať raz za rok. 30 dní pred vypršaním platnosti vám budeme posielať e-mailové upozornenia. Obnova (tzv. REISSUE) je samozrejme bezplatná. Okrem toho môžete svoj certifikát počas platnosti znova vydať kedykoľvek a koľkokrát chcete!

Po vydaní certifikátu nemôžete skrátiť dobu platnosti, požiadať o vrátenie nevyužitého obdobia! Pokiaľ sa rozhodujete získať viac-ročný SSL certifikát, odporúčame zvážiť, či ho budete po celú dobu využívať.

Poznámka i: Opätovné vydanie vyžaduje opätovné overenie.
Poznámka ii: Počas opätovného vydania môžete vložiť novú CSR žiadosť alebo použiť poslednú.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum