SSLmentor

Kvalitné TLS/SSL certifikáty pre webové stránky a internetové projekty.

Multidoménové SSL certifikáty

Multidoménové SSL certifikáty

Multidoménové SSL certifikáty

Multi-doménové SSL/TLS certifikáty rieši potrebu zabezpečiť viac domén jedným SSL certifikátom pomocou technológie SAN/UCC (Subject Alternative Name/Unified Communications). Tieto certifikáty umožňujú zabezpečiť primárny názov domény a až 249 ďalších domén súčasne. Jednou z výhod SAN certifikátov je fakt, že možno počas platnosti domény pridávať alebo upravovať. Multi-Domain SSL certifikáty sú tiež vhodné pre zabezpečenie MS Exchange, Office Communications Server od spoločnosti Microsoft®.

HTTPS pre viac domén súčasne

Multidoménové SSL certifikáty zabezpečujú viacero rôznych domén a každá doména môže byť z inej TLD (.sk, .com, .net, .eu atď.) a akejkoľvek úrovne (domena.sk, abc.domena.sk, 123.xyz.domena.sk). Menšou nevýhodou je, že certifikačné autority nepridávajú automaticky variant domény s www. Je teda nutné všetky požadované domény vložiť do objednávky.

Populárne certifikáty

Populárne certifikáty

Multidoménové SSL certifikáty, ktoré si naši zákazníci objednávajú najčastejšie

CA SSL certifikát Cena od Overenie Rýchosť vystavenia Zabezpečených domén  
Sectigo PositiveSSL Multi-Domain 17,54 € Doménový (DV) Minúty 3-250 Detail Objednať
Sectigo PositiveSSL EV Multi-Domain 159,98 € Extended (EV) 5-10 dní 3-250 Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust QuickSSL Premium FLEX 55,97 € Doménový (DV) Minúty 1-250 Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust QuickSSL Premium SAN 98,30 € Doménový (DV) Minúty 5 domén Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust True BusinessID Multi-Domain 189,97 € Firemný (OV) 1-3 dní 5-250 Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust True BusinessID FLEX 81,70 € Firemný (OV) 1-3 dní 1-250 Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust True BusinessID EV FLEX 142,57 € Extended (EV) 2-5 dní 1-250 Detail Objednať
DigiCert DigiCert OV FLEX 196,63 € Firemný (OV) 1-3 dní 1-250 Detail Objednať

Cena od - cena vyjadruje najvýhodnejšiu ročnú cenu certifikátu pri objednaní na viacero rokov. Pre viac informácií si rozkliknite detail certifikátu.
Rýchlosť vydania - ako dlho bude certifikačná autorita vydávať SSL certifikát (približne).
Zabezpečené domény - koľko domén môžete zabezpečiť pomocou SSL certifikátu. WildCard = neobmedzený počet sub-domén.
Platby - prijímame platby kartou, PayPal a bankovým prevodom.

Vlastnosti a výhody certifikátů

SSL certifikáty pre viacero domén

Multi-doménové SSL certifikáty môžu zabezpečiť až 250 domén v jednom certifikáte. Technicky známy ako certifikát SAN (Subject Alternative Names) – tieto certifikáty sú flexibilné na zabezpečenie viacerých názvov hostiteľov, domén, subdomén a domén so zástupnými znakmi v jednej konfigurácii. Domény môžete pridať, odstrániť. Multi-Domain SSL certifikáty uľahčujú administratívnu záťaž zjednodušením správy certifikátov, zefektívňujú aj inštaláciu a šetria vám peniaze.

Zabezpečte svoje stránky v priebehu niekoľkých minút

Získanie a nasadenie doménového multi-domain SSL certifikátu u SSLmentor je otázkou niekoľkých minút. Stačí objednať, zaplatiť a potvrdiť overovacie e-maily. Navyše ponúkame jednoduché generovanie žiadosti o certifikát (CSR) v Administrácii. Nie je potrebné riešiť kľúče s administrátorom alebo generovať kľúče na serveri.

Zvýšenie hodnotenia vyhľadávania (SEO)

Bezpečná komunikácia HTTPS zvyšuje hodnotenie stránok v algoritmoch hodnotenia vyhľadávania. Spoločnosť Google zverejnila tieto informácie na blogu už v roku 2014. Hoci ide o jedno z mnohých kritérií, SSL certifikát zabezpečí vyššie pozície vo výsledkoch vyhľadávania pre webové stránky zabezpečené protokolom HTTPS v porovnaní s nezabezpečenými stránkami.

SSL chráni integritu

SSL certifikát chráni pred vkladaním obsahu poskytovateľmi internetových služieb a inými tretími stranami. Bez šifrovania je možné, že iní pozmenia vašu stránku a narušia jej integritu. SSL certifikáty proti tomu chránia silné priemyselné štandardné 256-bitové symetrické šifrovanie a 2048-bitové podpisy.

30-dňová záruka vrátenia peňazí

Zákaznícka skúsenosť je pre nás prvou a prvoradou prioritou. Vybraný SSL certifikát nie je vhodný pre vaše potreby? Chcete ešte jeden? Alebo len chcete zrušiť objednávku? Všetkým našim zákazníkom ponúkame 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Pozrite si naše Pravidlá vrátenia peňazí a dozviete sa viac.

Dôveryhodné so všetkými hlavnými prehliadačmi

Naše SSL cetifikáty majú najvyššiu kompatibilitu prehliadačov pre mobilné telefony a stolné počítače, čo znižuje nepríjemné upozornenia pri prístupe na webovú stránku.

SSLmentor

SSLmentor odporúča

Multidoménové certifikáty uľahčujú správcom správu zabezpečenia domény a znižujú náklady na zabezpečenie jednej domény. Sú ideálne na zabezpečenie celého portfólia firemných domén.

Viac informácií o multidoménových SSL

Čo by ste mali vedieť pred zadaním objednávky.

Multi doménové SSL certifikáty

Záleží na zvolenom druhu certifikátu

  • Doménové certifikáty (DV) – najrýchlejší a najautomatizovanejší spôsob overenia. CA iba overí existenciu domény pred vydaním certifikátu. Webovú stránku môžete zabezpečiť za pár minút.
  • Firemné certifikáty (OV) – sú dôveryhodnejšie ako SSL certifikáty na overenie domény pretože obsahujú informácie o firme na základe vykonanej validácie. Pri tomto type autorita overuje vlastníctvo domény ako aj firmu žiadateľa o certifikát, jej obchodné dokumenty a iné právne dokumenty súvisiace s podnikaním.
    Vydanie certifikátu zvyčajne trvá dva až 5 dní. Ak autorita nemôže potvrdiť právnu, prevádzkovú a fyzickú existenciu spoločnosti, čas overenia sa predĺži.
  • Extended Validation certifikáty (EV) – nesie najvyššie overenie, ktoré zobrazuje názov spoločnosti v detailoch certifikátu. CA striktne overuje firmu tak, že skontroluje všetky dokumenty o registrácii firmy, obchodný adresár tretích strán na overenie adresy a overenie hovoru. Okrem existencie spoločnosti sa žiadateľ (kontakt) o certifikát overuje aj ústne. Vydanie certifikátu trvá dva alebo viac dní.

Počet zabezpečených domén

Zabezpečte až 250 samostatných domén pomocou jedného certifikátu

Jeden multidoménový SSL certifikát môže zabezpečiť až 250 názvov domén. Technicky známy ako certifikát SAN (Subject Alternative Names) – tieto certifikáty sú flexibilné na zabezpečenie viacerých názvov hostiteľov, domén, subdomén a domén so zástupnými znakmi v jednej konfigurácii. Počas doby platnosti môžete na požiadanie pridať alebo odstrániť domény.

Viacročné certifikáty

Ponúkame SSL certifikáty až na 5 rokov

Objednávky na viac rokov majú od roku 2020 svoje špecifiká.

Pre splnenie najnovších bezpečnostných požiadaviek a pravidiel sú viacročné SSL certifikáty vydávané na 1 rok (max. 398 dní). Dôvodom bolo, že od 1. Septembra 2020 prehliadače a zariadenia Apple, Google a Mozilla nedôverujú novým SSL certifikátom, ktoré majú životnosť dlhšiu ako 398 dní.

Viacročný SSL certifikát je nutné obnovovať raz za rok. 30 dní pred vypršaním platnosti vám budeme posielať e-mailové upozornenia. Obnova (tzv. REISSUE) je samozrejme bezplatná. Okrem toho môžete svoj certifikát počas platnosti znova vydať kedykoľvek a koľkokrát chcete!

Po vydaní certifikátu nemôžete skrátiť dobu platnosti, požiadať o vrátenie nevyužitého obdobia ani zmeniť názov domény! Pokiaľ sa rozhodujete získať SSL certifikát na 5 rokov, odporúčame najskôr zvážiť, či ho budete celých 5 rokov potrebovať.

Poznámka i: ​​Opätovné vydanie vyžaduje opätovné overenie.
Poznámka ii: Počas opätovného vydania môžete vložiť novú CSR žiadosť alebo použiť poslednú.

Frequently Asked Questions

Najčastejšie otázky o multidoménových SSL

Je lepšie použiť multi-doménový alebo WildCard SSL certifikát?

Pre zabezpečenie viac domén možno voliť medzi multi-doménovým SSL certifikátem alebo Wildcard SSL certifikátom. Odporúčame zvážiť cenu a požiadavky na zabezpečenie konkrétnych domén. Výhodou multidoménových SSL certifikátov je zabezpečenie rôznych domén i od rôznych TLD (.sk, .com, .cz atď.).

Zabezpečí certifikát automaticky doménu s/bez www?

Nie. Ak chcete zabezpečiť doménu s/bez www, musíte zadat obe dve varianty do objednávky! Tedy domena.sk + www.domena.sk.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum