SSLmentor

Kvalitné TLS/SSL certifikáty pre webové stránky a internetové projekty.

MS Exchange

MS Exchange

MS Exchange SSL certifikáty

Microsoft Exchange Server je softvérový produkt spoločnosti Microsoft, ktorý slúži na výmenu e-mailových správ a zdieľanie zdrojov a informácií. Ide o firemný systém a medzi jeho hlavné vlastnosti patrí príjem a odosielanie poštových správ, správa kalendára a kontaktov, zdieľanie verejných zložiek, možnosť prístupu do poštových schránok cez webové rozhranie, prístup k systému pomocou mobilných zariadení a vlastnosť dátového úložiska. Všetka komunikácia Exchange servera by mala byť zabezpečená nasadením SSL certifikátu pretože sa po sieti prenáša citlivé firemné informácie.

HTTPS pro Exchange

Odporúčané SSL certifikáty pre MS Exchange systém sú tzv. multi-doménové SSL certifikáty, ktoré zaistí zabezpečenú HTTPS komunikáciu po sieti internet. Multidoménové SSL certifikáty SAN/UCC (Subject Alternative Name/Unified Communications certificate) umožňujú zabezpečiť primárny názov domény a až 249 ďalších domén súčasne. Naše ponúkané SSL certifikáty SAN/UCC sú plne kompatibilné s modernými verziami servera Microsoft Exchange. Umožňujú zabezpečiť všetky potrebné názvy serverov a služieb, ktoré Exchange server využíva ako napríklad mail.contoso.com, autodiscover.contoso.com, owa.contoso.com a prípadne ďalšie domény.

Populárne certifikáty

Populárne certifikáty

SSL certifikáty pre MS Exchange, ktoré si naši zákazníci objednávajú najčastejšie

CA SSL certifikát Cena od Overenie Rýchosť vystavenia Zabezpečených domén  
Sectigo PositiveSSL Multi-Domain 17,54 € Doménový (DV) Minúty 3-250 Detail Objednať
Sectigo PositiveSSL EV Multi-Domain 159,98 € Extended (EV) 5-10 dní 3-250 Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust QuickSSL Premium SAN 98,30 € Doménový (DV) Minúty 5 domén Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust QuickSSL Premium FLEX 55,97 € Doménový (DV) Minúty 1-250 Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust True BusinessID FLEX 81,70 € Firemný (OV) 1-3 dní 1-250 Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust True BusinessID EV FLEX 142,57 € Extended (EV) 2-5 dní 1-250 Detail Objednať
DigiCert DigiCert Multi-domain 333 € Firemný (OV) 1-3 dní 4-250 Detail Objednať

Cena od - cena vyjadruje najvýhodnejšiu ročnú cenu certifikátu pri objednaní na viacero rokov. Pre viac informácií si rozkliknite detail certifikátu.
Rýchlosť vydania - ako dlho bude certifikačná autorita vydávať SSL certifikát (približne).
Zabezpečené domény - koľko domén môžete zabezpečiť pomocou SSL certifikátu. WildCard = neobmedzený počet sub-domén.
Platby - prijímame platby kartou, PayPal a bankovým prevodom.

SSLmentor

SSLmentor odporúča

SSL certifikát PositiveSSL multidomain má veľmi výhodnú cenu pre zabezpečenie MS Exchange servera. Pokiaľ nevyžadujete firemný OV certifikát je tento lacný multi-doménový SSL certifikát plne dostačujúci pre MS Exchange a my garantujeme, že všetko bude správne fungovať.

Viac informácií o multidoménových SSL

Čo by ste mali vedieť pred zadaním objednávky.

Multi doménové SSL certifikáty

Záleží na zvolenom druhu certifikátu

  • Doménové certifikáty (DV) – najrýchlejší a najautomatizovanejší spôsob overenia. CA iba overí existenciu domény pred vydaním certifikátu. Webovú stránku môžete zabezpečiť za pár minút.
  • Firemné certifikáty (OV) – sú dôveryhodnejšie ako SSL certifikáty na overenie domény pretože obsahujú informácie o firme na základe vykonanej validácie. Pri tomto type autorita overuje vlastníctvo domény ako aj firmu žiadateľa o certifikát, jej obchodné dokumenty a iné právne dokumenty súvisiace s podnikaním.
    Vydanie certifikátu zvyčajne trvá dva až 5 dní. Ak autorita nemôže potvrdiť právnu, prevádzkovú a fyzickú existenciu spoločnosti, čas overenia sa predĺži.
  • Extended Validation certifikáty (EV) – nesie najvyššie overenie, ktoré zobrazuje názov spoločnosti v detailoch certifikátu. CA striktne overuje firmu tak, že skontroluje všetky dokumenty o registrácii firmy, obchodný adresár tretích strán na overenie adresy a overenie hovoru. Okrem existencie spoločnosti sa žiadateľ (kontakt) o certifikát overuje aj ústne. Vydanie certifikátu trvá dva alebo viac dní.

Počet zabezpečených domén

Zabezpečte až 250 samostatných domén pomocou jedného certifikátu

Jeden multidoménový SSL certifikát môže zabezpečiť až 250 názvov domén. Technicky známy ako certifikát SAN (Subject Alternative Names) – tieto certifikáty sú flexibilné na zabezpečenie viacerých názvov hostiteľov, domén, subdomén a domén so zástupnými znakmi v jednej konfigurácii. Počas doby platnosti môžete na požiadanie pridať alebo odstrániť domény.

Viacročné certifikáty

Ponúkame SSL certifikáty až na 5 rokov

Objednávky na viac rokov majú od roku 2020 svoje špecifiká.

Pre splnenie najnovších bezpečnostných požiadaviek a pravidiel sú viacročné SSL certifikáty vydávané na 1 rok (max. 398 dní). Dôvodom bolo, že od 1. Septembra 2020 prehliadače a zariadenia Apple, Google a Mozilla nedôverujú novým SSL certifikátom, ktoré majú životnosť dlhšiu ako 398 dní.

Viacročný SSL certifikát je nutné obnovovať raz za rok. 30 dní pred vypršaním platnosti vám budeme posielať e-mailové upozornenia. Obnova (tzv. REISSUE) je samozrejme bezplatná. Okrem toho môžete svoj certifikát počas platnosti znova vydať kedykoľvek a koľkokrát chcete!

Po vydaní certifikátu nemôžete skrátiť dobu platnosti, požiadať o vrátenie nevyužitého obdobia ani zmeniť názov domény! Pokiaľ sa rozhodujete získať SSL certifikát na 5 rokov, odporúčame najskôr zvážiť, či ho budete celých 5 rokov potrebovať.

Poznámka i: ​​Opätovné vydanie vyžaduje opätovné overenie.
Poznámka ii: Počas opätovného vydania môžete vložiť novú CSR žiadosť alebo použiť poslednú.

Frequently Asked Questions

Najčastejšie otázky o multidoménových SSL

Je lepšie použiť multi-doménový alebo WildCard SSL certifikát?

Pre zabezpečenie viac domén možno voliť medzi multi-doménovým SSL certifikátem alebo Wildcard SSL certifikátom. Odporúčame zvážiť cenu a požiadavky na zabezpečenie konkrétnych domén. Výhodou multidoménových SSL certifikátov je zabezpečenie rôznych domén i od rôznych TLD (.sk, .com, .cz atď.).

Zabezpečí certifikát automaticky doménu s/bez www?

Nie. Ak chcete zabezpečiť doménu s/bez www, musíte zadat obe dve varianty do objednávky! Tedy domena.sk + www.domena.sk.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum