SSLmentor

Kvalitné TLS/SSL certifikáty pre webové stránky a internetové projekty.

CA Thawte

CA Thawte

SSL certifikáty Thawte

Certifikačná autorita THAWTE je priekopníkom v odvetví SSL certifikátov. Z garážovej spoločnosti založenej v roku 1995 sa stala jedna z najuznávanejších certifikačných autorít na svete. V našej ponuke nájdete všetky obľúbené SSL certifikáty od certifikačnej autority Thawte. Od najlacnejšieho doménového SSL certifikátu Thawte123 až po najdôveryhodnejší EV certifikát Thawte SSL Web Server EV, ktorý umožňuje zabezpečiť až 250 rôznych domén súčasne. SSL certifikáty Thawte WildCard sú tiež veľmi obľúbené na zabezpečenie neobmedzeného počtu subdomén.

Thawte certifikáty

Thawte certifikáty

Certifikačná autorita Thawte - kompletná ponuka SSL certifikátov

CA SSL certifikát Cena od Overenie Rýchosť vystavenia Zabezpečených domén  
Thawte Thawte 123 33,30 € Doménový (DV) Minúty 1 doména Detail Objednať
Thawte Thawte 123 WildCard 199,97 € Doménový (DV) Minúty Wildcard Detail Objednať
Thawte Thawte SSL WebServer 74,30 € Firemný (OV) 1-3 dní 1 doména Detail Objednať
Thawte Thawte WebServer WildCard 289,97 € Firemný (OV) 1-3 dní Wildcard Detail Objednať
Thawte Thawte SSL WebServer EV 169,97 € Extended (EV) 2-5 dní 1 doména Detail Objednať
Thawte Thawte SSL WebServer Multi-Domain WildCard 563,33 € Firemný (OV) 1-3 dní 3-250 WildCard Detail Objednať

Cena od - cena vyjadruje najvýhodnejšiu ročnú cenu certifikátu pri objednaní na viacero rokov. Pre viac informácií si rozkliknite detail certifikátu.
Rýchlosť vydania - ako dlho bude certifikačná autorita vydávať SSL certifikát (približne).
Zabezpečené domény - koľko domén môžete zabezpečiť pomocou SSL certifikátu. WildCard = neobmedzený počet sub-domén.
Platby - prijímame platby kartou, PayPal a bankovým prevodom.

SSLmentor

SSLmentor odporúča

Thawte SSL certifikáty pokrývajú všetky potreby pre zabezpečenie webových stránok a projektov a tieto kvalitné a dôveryhodné certifikáty môžeme odporučiť každému.

Viac informácií o CA Thawte

Čo by ste mali vedieť pred zadaním objednávky.

Certifikačná autorita Thawte

CA Thawte – značka, tradícia a kvalita

Certifikačná autorita THAWTE je priekopníkom v odvetví SSL certifikátov. Z garážovej spoločnosti založenej v roku 1995 sa stala jedna z najuznávanejších certifikačných autorít na svete.

Certifikačnú autoritu THAWTE (čítaj „thought“) založil Mark Shuttleworth v Južnej Afrike (história CA Thawte na Wiki). Pôvodne plánoval vyvinúť bezpečný webový server, ktorý nebude obmedzený americkým embargom na šifrovacie technológie. Nový server sa volal Sioux a bol založený na systéme Apache. Avšak v čase, keď Netscape vyvíjal SSL, Mark si čoskoro uvedomil potenciál a možnosti SSL certifikátov a spoločnosť rozsiahlo rozvinul a za 4 roky Thawte získalo takmer 50% podiel na trhu. Na stôl preto prišla ponuka odkúpenia od spoločnosti VeriSign, ktorá okrem manažovania doménového biznisu vydávala aj SSL certifikáty a disponovala celou PKI infraštruktúrou. V roku 1999 bol Thawte predaný za 575 miliónov USD spločnosti VeriSign.

Po predaji CA Thawte naďalej ponúkala SSL certifikáty, stále pod vlastnou značkou. Od roku 2010, po akvizícii divízie PKI VeriSign spoločnosťou Symantec, sa Thawte spolu s ďalšími CA ako GeoTrust a RapidSSL presunuli pod skupinu Symantec CA. Keďže certifikačná autorita Symantecu prešla v roku 2017 dynamickým obdobím, keď sa musela vysporiadať s požiadavkami spoločnosti Google na obnovenie dôveryhodnosti svojich služieb, všetky certifikačné autority získala spoločnosť DigiCert v roku 2017.

Certifikačná autorita Thawte alebo skôr značka Thawte naďalej vydáva kvalitné SSL certifikáty.

Doménové SSL certifikáty

SSL certifikáty vydané v priebehu niekoľkých minút

Žiadateľ o SSl certifikát je overený odoslaním e-mailovej správy na vybraný e-mail objednanej domény.

Na výber je 5 e-mailových adries:

  • admin@
  • administrator@
  • webmaster@
  • hostmaster@
  • postmaster@

Žiadne iné e-mailové adresy podľa pravidiel nie sú možné. Odporúčame vytvoriť si niektorú z adries, prípadne ji mať nastavenú ako alias, ev. použite doménový koš a získajte z neho potvrdzovací e-mail.

Namiesto e-mailového potvrdenia je možné využiť alternatívnu validáciu - vloženie TXT záznamu do zóny DNS domény alebo textového súboru do dátového priestoru na serveri (FTP). Podporujeme oba alternatívne spôsoby overenia a je možné ich nastaviť v detaile objednávky.

Poznámka i: ​​Overovací e-mail nie je možné poslať na osobnú adresu, napr. vasemeno@gmail.com.
Poznámka ii: WildCard SSL certifikát podporuje iba overenie e-mailom alebo DNS.

Firemné SSL certifikáty

Firemné certifikáty zvyšujú dôveru používateľov vo váš web

Overenie žiadateľa o SSL certifikát OV/EV je založené na pokynech CA/B fóra a každá CA musí dodržiavať stanovený proces.
Najprv je doména overená ako doménové SSL certifikáty. Ďalej sa overí existencia spoločnosti a skontroluje sa adresa. Ak autorita nemôže potvrdiť právnu, prevádzkovú a fyzickú existenciu, čas validácie sa predlžuje. Konečné overenie sa vykoná telefonátom na telefónne číslo, ktoré je vysledovateľné v databázach orgánov verejnej moci alebo v autoritatívnych databázach.

CA Thawte overuje, že organizácia žiadajúca o certifikát je v dobrom stave. To zahŕňa potvrdenie dobrého stavu a aktívnu registráciu v podnikových registroch. Zahŕňa to aj overenie, či organizácia nie je uvedená v žiadnych podvodných, phishingových alebo vládou obmedzených subjektoch alebo v protiteroristických databázach. Okrem toho overí, že organizácia žiadajúca o certifikát je organizáciou, ktorej bude certifikát vydaný, a tiež overí kontakt na organizáciu.

Poznámka i: Overovací e-mail nie je možné poslať na osobnú adresu, napr. vasemeno@gmail.com.
Poznámka ii: EV SSL sú dôslednejšie overené. Okrem existencie spoločnosti sa žiadateľ (kontakt) o certifikát overuje aj telefonicky.

Viacročné certifikáty

Ponúkame SSL certifikáty až na 5 rokov

Objednávky na viac rokov majú od roku 2020 svoje špecifiká.

Pre splnenie najnovších bezpečnostných požiadaviek a pravidiel sú viacročné SSL certifikáty vydávané na 1 rok (max. 398 dní). Dôvodom bolo, že od 1. Septembra 2020 prehliadače a zariadenia Apple, Google a Mozilla nedôverujú novým SSL certifikátom, ktoré majú životnosť dlhšiu ako 398 dní.

Viacročný SSL certifikát je nutné obnovovať raz za rok. 30 dní pred vypršaním platnosti vám budeme posielať e-mailové upozornenia. Obnova (tzv. REISSUE) je samozrejme bezplatná. Okrem toho môžete svoj certifikát počas platnosti znova vydať kedykoľvek a koľkokrát chcete!

Po vydaní certifikátu nemôžete skrátiť dobu platnosti, požiadať o vrátenie nevyužitého obdobia! Pokiaľ sa rozhodujete získať viac-ročný SSL certifikát, odporúčame zvážiť, či ho budete po celú dobu využívať.

Poznámka i: Opätovné vydanie vyžaduje opätovné overenie.
Poznámka ii: Počas opätovného vydania môžete vložiť novú CSR žiadosť alebo použiť poslednú.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum