SSLmentor

Kvalitné TLS/SSL certifikáty pre webové stránky a internetové projekty.

code signing

code signing

CODE signing certifikáty

Code Signing Certifikáty slúžia pre podpisovanie aplikácií, kódu a súborov distribuovaných online po sieti internet. Ako názov napovedá, certifikát pre podpis kódu je určený pre vývojárov a spoločnosti na podpisovanie ich aplikácií a kódu. Pri sťahovaní aplikácií z internetu používateľ nemá istotu, či sa jedná o pôvodný kód. Vďaka podpísaniu aplikácie na strane vývojárov, ktorý je preverený certifikačnou autoritou, má užívateľ istotu, že aplikácia je pôvodná a nedošlo k zmene kódu. Je teda potvrdená integrita obsahu, v opačnom prípade by bol softvér označený za nedôveryhodný. Code Signing Certifikát obsahuje tiež identifikáciu spoločnosti vďaka firemnej validácii (OV) , zákazník si tak môže jednoducho overiť, že softvér skutočne pochádza od vydávateľa, ktorý ho podpísal. Podpísaním aplikácie vývojár zaisťuje jej integritu a pomáha rozvíjať reputáciu softvéru.
V našej ponuke nájdete tiež Code Signing Certifikát, ktorý môžu získať samostatní programátori -> Certum Cloud Code alebo Sectigo Code.

Najlepšia ponuka pre vývojárov!
CODE Cloud certifikáty od európskej certifikačnej autority Certum. U SSLmentor ich získate za najlepšiu cenu na trhu a výrazne lacnejšie ako u CA Certum!

EV CODE certifikát

Pre programátorov vyvíjajúcich aplikácie pre Windows 10/11 je EV CODE najvhodnejším certifikátom. EV Code certifikáty riešia dôveryhodnosť vo Windows SmartScreen filtri a ponúkajú najvyššiu úroveň zabezpečenia vo forme externého hardwarového tokenu, kde sú umiestnené kľúče k podpisovaniu kódu. USB token je zasielaný priamo certifikačnou autoritou na adresu žiadateľa, je chránený heslom a kľúče nie sú exportovateľné. Alternatívou sú EV CODE certifikáty uložené a zabezpečené v cloude. V našej ponuke odporúčame Certum Cloud EV Code za skvelú cenu!

Od júna 2023 sú všetky komerčné CODE signing certifikáty vystavované podľa nových pravidiel schválených CA/B fórom a dodávané iba na bezpečnom hardvérovom tokene alebo do bezpečnej cloudovej služby. CODE certifikáty už NIE JE MOŽNÉ exportovať do PFX súboru..

CODE ponuka

CODE ponuka

Certifikáty CODE signing, ktoré vám môžeme poskytnúť

CA SSL certifikát Cena od Overenie Rýchosť vystavenia SmartScreen  
Certum Certum Code Signing in Cloud 97 € Firemný (OV) 1-3 dní - Detail Objednať
Certum Certum Code Signing EV in Cloud 197 € Extended (EV) 2-5 dní ANO Detail Objednať
Sectigo Sectigo Code Signing 315 € Firemný (OV) 3-5 dní - Detail Objednať
Sectigo Sectigo EV Code Signing 399 € Extended (EV) 5-10 dní ANO Detail Objednať
DigiCert Digicert Code Signing 359 € Firemný (OV) 1-3 dní - Detail Objednať
DigiCert DigiCert EV Code Signing 530 € Extended (EV) 2-5 dní ANO Detail Objednať

Cena od - cena od vyjadruje najvýhodnejšiu ročnú cenu certifikátu pri objednaní na viacero rokov. Pre viac informácií si rozkliknite detail certifikátu.
Rýchlosť vydania - ako dlho bude certifikačná autorita vydávať CODE certifikát (približne).
SmartScreen - ak podpísaná aplikácia prejde reputačným filtrom Microsoft SmartScreen bez problémov do dialógového okna inštalácie. Viac informácií nájdete na Čo je Windows SmartScreen?
Platby - prijímame platby kartou, PayPal a bankovým prevodom.

Vlastnosti a výhody certifikátov CODE signing

Bezpečnosť aplikácie

Code Signing Certificate udržuje integritu kódu a zabraňuje zneužitiu názvu vašej spoločnosti k šíreniu falšovaného softvéru či k úprave kódu.

Podpora distribúcie

Podpísané aplikácie pomáhajú zvýšiť počet stiahnutí a výnosy z predaja. Vyššia dôvera pomáha rozširovať distribučné kanály pre váš softvér.

Dôvera zákazníkov

Podpísaný softvér chráni zákazníkov pred malwarom a inými škodlivými hrozbami. Digitálny podpis chráni a uisťuje zákazníkov, že je zabezpečená integrita kódu, ktorý si stiahli, a že program je neporušený, nie je poškodený ani nijako pozmenený. Zvýšená dôvera podporuje lepšie vnímanie aplikácie používateľom.

Autenticita

Po stiahnutí má používateľ istotu, že získaný kód skutočne pochádza od vás ako vydavateľa, čo zaisťuje reputáciu spoločnosti. CODE certifikáty umožňujú zákazníkom identifikovať autora digitálne podpísaného kódu, pričom sa ubezpečujú, že program pochádza od očakávanej spoločnosti.

Bezproblémová integrácia

Ponúkané certifikáty Code Signing je možné bez problémov použiť pre operačné systémy Windows, MacOS a iOS. Všetky certifikačné autority spolupracujú so spoločnosťami ako Microsoft alebo Apple a riadia sa ich odporúčaniami a zásadami pre vydávanie certifikátov podľa CA/Browser fóra.

30-dňová záruka vrátenia peňazí

Zákaznícka skúsenosť je pre nás prvou a prvoradou prioritou. Vybraný SSL certifikát nie je vhodný pre vaše potreby? Chcete ešte jeden? Alebo len chcete zrušiť objednávku? Všetkým našim zákazníkom ponúkame 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Pozrite si naše Pravidlá vrátenia peňazí sa dozviete viac.

SSLmentor

SSLmentor odporúča

V súčasnosti je používanie certifikátu kódu jediným spôsobom, ako bezpečne a dôveryhodne distribuovať aplikácie cez internet. Ak nepotrebujete riešiť Windows SmartScreen (pozri nižšie), odporúčame zvoliť podpisový certifikát CERTUM CODE za výhodnú cenu.

Časté otázky týkajúce sa certifikátov na podpisovanie kódu

Zostavili sme základné informácie, ktoré vás najviac zaujímajú.

Čo je Code Signing certifikát?

Keď zákazníci kupovali softvér v krabici, mali praktickú istotu, že softvér na priloženom médiu je originálny. K dispozícii mali všetky informácie vrátane manuálu a kontaktov na developera. S rozmachom internetu a sťahovania softvéru to už dávno neplatí a je potrebné softvér zabezpečiť, aby mal zákazník istotu, že program, ktorý si stiahol, vydal očakávaný vývojár/firma a bol nie zámerne zmenený. To všetko zabezpečujú CODE Signing certifikáty pre podpisovanie kódu, ktoré slúžia na ochranu softvéru distribuovaného cez internet. Nazýva sa aj certifikát na podpisovanie kódu alebo certifikát digitálneho podpisu.

Príklad rozdielu v inštalácii nepodpísaného a podpísaného programu pomocou certifikátu CODE Signing.

Podepsaný a nepodepsaný SW

Podpísaním kódu má používateľ istotu, že softvér skutočne pochádza od vydavateľa, ktorý ho podpísal, a od podpísania nebol zmenený ani poškodený. Podpísaním svojho kódu si vývojári budujú dôverný vzťah s používateľmi.

Výhody a benefity CODE Signing certifikátu

Dôvera zákazníkov
Digitálny podpis chráni a uisťuje zákazníkov, že je zaistená celistvosť kódu, ktorý si stiahli z vášho webu a že je program neporušený, nebol poškodený alebo zmenený na ceste

Autenticita
Po stiahnutí si je používateľ istý, že získaný kód skutočne pochádza od vás ako vydávateľa, čo zaisťuje firemnú reputáciu. Code Signing certifikáty umožňujú zákazníkom identifikovať autora digitálne podpísaného kódu, uistiť sa, že program je od firmy ktorá je očakávaná.

Bezproblémová integrácia
Ponúkané Code Signing certifikáty sú bez problému použiteľné pre operačné systémy Windows, MacOS a iOS. Všetky certifikačné autority spolupracujú s firmami ako Microsoft alebo Apple a riadia sa ich odporúčaniami a zásadami pre vydávanie certifikátov podľa CA/Browser Fóra. Zvlášť dôležité je to u OS Windows a EV Code certifikátov. Code certifikáty možno ľahko použiť v nástrojoch na podpisovanie kódu Signtool.exe, Authenticode a podpisom kódu jadra Microsoft.

Kto potrebuje Code Signing Digital ID?

Každý vydavateľ softvéru, ktorý plánuje distribuovať kód alebo obsah cez internet. Kódy distribuované v rámci spoločnosti cez intranet by mali byť tiež podpísané z dôvodu zásad operačného systému, ako sú Windows a MacOS. Všetky moderné systémy uprednostňujú podpísaný kód na ochranu používateľov a zabránenie šíreniu škodlivého softvéru.

Podpísanie kódu nezmení softvér. Digitálny podpis pripojí iba k spustiteľnému súboru aplikácie, čo poskytuje dostatok informácií na overenie identity podpisovateľa, ako aj na zabezpečenie toho, že kód nebol neskôr zmenený.
Podpisovanie digitálneho kódu umožňuje vydavateľom obsahu, vrátane vývojárov softvéru, podpisovať obsah, ktorý zahŕňa softvérové ​​objekty, makrá, ovládače zariadení, obrázky firmvéru, aktualizácie, konfiguračné súbory alebo iné typy obsahu na bezpečné doručenie cez internet.

Čo je Windows SmartScreen?

SmartScreen Reputation je nástroj spoločnosti Microsoft, ktorý poskytuje anonymné údaje od komunity na zaistenie bezpečnosti používateľa pri preberaní súborov z internetu. Ide o pomyselnú ochranku v ekosystéme Windows. Iba Microsoft pozná presné fungovanie a hodnotenie reputácie a SmartScreen môže vývojárom dať poriadne zabrať.

Pomocou štandardného certifikátu Code Signing si vývojár musí vybudovať reputáciu, aby sa vyhol varovnej obrazovke. Po vybudovaní reputácie je možné nové verzie aplikácie podpísať rovnakým certifikátom a zachovať si rovnakú reputáciu. Je však potrebné obnoviť certifikáty na podpisovanie kódu. SmartScreen nespája obnovený certifikát s certifikátom, ktorého platnosť vypršala. To znamená, že reputáciu je potrebné prebudovať pri každom novom certifikáte CODE Signing.
Pre najnovší operačný systém Windows 10/11 je certifikát EV Code Signing najlepším riešením! Spoločnosť Microsoft tiež odporúča podpisovanie pomocou certifikátu EV Code Signing Certificate na svojom blogu v článku - Microsoft SmartScreen & Certifikáty na podpisovanie kódu s predĺženou platnosťou (EV).

Upozornenie SmartScreen

S certifikátom EV Code na podpis kódu nemusí SmartScreen Reputation riešiť problém a nedôveru a aplikácia bez problémov prejde reputačným filtrom do inštalačného dialógu, kde sa zobrazí názov programu a vydavateľ. užívateľ. Je zrejmé, že zvýšenie reputácie pre SmartScreen nemožno zaručiť. Ak je cieľom vyhnúť sa SmartScreen, jediným riešením je objednať si podpisový certifikát EV Code.
Certifikát Code Signing EV tiež vyžaduje portál Windows Hardware Developer Center Portal na podpísanie ovládačov režimu jadra.

Viac informácií o Microsoft SmartScreen nájdete na stránke Wiki: SmartScreen.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum