SSLmentor

Kvalitné TLS/SSL certifikáty pre webové stránky a internetové projekty.

EV SSL certifikáty

EV SSL certifikáty

EV SSL certifikáty

Extended Validation (EV) SSL certifikáty sú prestížne, najdôveryhodnejšie SSL certifikáty. Sú vydávané iba firmám po dôkladnom overení existencie a žiadateľa o certifikát. Certifikačná autorita overuje okrem firmy aj fyzickú identitu jednotlivca, ktorý žiada o SSL certifikát. Návštevník webových stránok sa hneď po kliknutí na zámok v prehliadači vedľa domény môže dozvedieť, ktorá spoločnosť web prevádzkuje. EV SSL certifikát je vhodný pre všetky obchodné a firemné webové stránky a pre všetky weby, ktoré od používateľov vyžadujú osobné informácie.
Ponúkané Extended Validation SSL certifikáty zabezpečia jednu doménu alebo až 250 domén súčasne. Multi-doménové EV certifikáty môžu zabezpečiť celé firemné portfólio domén alebo domény e-shopov. HTTPS komunikáciu zaistí napríklad pre všetky národné domény (.sk, .com, .sk, .hu, .de, ...) alebo projekty s rôznymi názvami na vlastných doménach a samozrejme aj subdoménach.

EV SSL certifikáty

EV SSL certifikáty

Extended Validation - kompletná ponuka SSL certifikátov

CA SSL certifikát Cena od Overenie Rýchosť vystavenia Zabezpečených domén  
Sectigo PositiveSSL EV 89,98 € Extended (EV) 5-10 dní 1 doména Detail Objednať
Sectigo PositiveSSL EV Multi-Domain 159,98 € Extended (EV) 5-10 dní 3-250 Detail Objednať
Sectigo Sectigo EV SSL 99,95 € Extended (EV) 5-10 dní 1 doména Detail Objednať
Sectigo Sectigo EV Multi-Domain 199,95 € Extended (EV) 5-10 dní 3-250 Detail Objednať
Thawte Thawte SSL WebServer EV 169,97 € Extended (EV) 2-5 dní 1 doména Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust True BusinessID EV FLEX 142,57 € Extended (EV) 2-5 dní 1-250 Detail Objednať
GeoTrust GeoTrust True BusinessID EV Multi-Domain 263,30 € Extended (EV) 2-5 dní 5-250 Detail Objednať
DigiCert DigiCert EV FLEX 319,30 € Extended (EV) 2-5 dní 1-250 Detail Objednať

Cena od - cena vyjadruje najvýhodnejšiu ročnú cenu certifikátu pri objednaní na viacero rokov. Pre viac informácií si rozkliknite detail certifikátu.
Rýchlosť vydania - ako dlho bude certifikačná autorita vydávať SSL certifikát (približne).
Zabezpečené domény - koľko domén môžete zabezpečiť pomocou SSL certifikátu. WildCard = neobmedzený počet sub-domén.
Platby - prijímame platby kartou, PayPal a bankovým prevodom.

Vlastnosti a výhody certifikátů

EV SSL certifikáty

SSL certifikáty s rozšíreným overením (skrátene aj ako EV - Extended Validation) sú najdôveryhodnejšie SSL certifikáty na trhu. Potvrdenie identity webovej stránky sa vykonáva podľa smerníc CA/B fóra a zahŕňa prísny proces overovania verejnou certifikačnou autoritou. Certifikačná autorita musí overiť firmu i fyzickú identitu jednotlivca, ktorý žiada o EV SSL certifikát.

EV SSL zvyšuje dôveru návštevníkov

SSL certifikáty s rozšíreným overením (Extended Validation) vytvárajú zabezpečené pripojenie HTTPS a poskytujú návštevníkom webových stránok vysoký stupeň dôvery. Certifikáty EV SSL sú dôveryhodnejšie ako SSL certifikáty na overenie domény (DV SSL).

Zvýšenie hodnotenia vyhľadávania (SEO)

Bezpečná komunikácia HTTPS zvyšuje hodnotenie stránok v algoritmoch hodnotenia vyhľadávania. Spoločnosť Google zverejnila tieto informácie na blogu už v roku 2014. Hoci ide o jedno z mnohých kritérií, SSL certifikát zabezpečí vyššie pozície vo výsledkoch vyhľadávania pre webové stránky zabezpečené protokolom HTTPS v porovnaní s nezabezpečenými stránkami.

SSL chráni integritu

SSL certifikát chráni pred vkladaním obsahu poskytovateľmi internetových služieb a inými tretími stranami. Bez šifrovania je možné, že iní pozmenia vašu stránku a narušia jej integritu. SSL certifikáty proti tomu chránia silné priemyselné štandardné 256-bitové symetrické šifrovanie a 2048-bitové podpisy.

30-dňová záruka vrátenia peňazí

Zákaznícka skúsenosť je pre nás prvou a prvoradou prioritou. Vybraný SSL certifikát nie je vhodný pre vaše potreby? Chcete ešte jeden? Alebo len chcete zrušiť objednávku? Všetkým našim zákazníkom ponúkame 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Pozrite si naše Pravidlá vrátenia peňazí a dozviete sa viac.

Dôveryhodné so všetkými hlavnými prehliadačmi

Naše SSL cetifikáty majú najvyššiu kompatibilitu prehliadačov pre mobilné telefony a stolné počítače, čo znižuje nepríjemné upozornenia pri prístupe na webovú stránku.

SSLmentor

SSLmentor odporúča

EV SSL certifikátom sa hovorilo "zelené" pretože zobrazovali zelenú farbu adresného riadku prehliadača s názvom spoločnosti hneď vedľa domény. Teraz sa názov overenej spoločnosti zobrazí po kliknutí na zámok v prehliadači.

Viac informácií o EV SSL certifikátoch

Čo by ste mali vedieť pred zadaním objednávky.

EV SSL certifikáty

EV SSL certifikát ponúka vysokú dôveryhodnosť www stránok

Extended Validation (EV) certifikát umožňuje zobraziť názov spoločnosti v prehliadači a v detailoch certifikátu. CA striktne overuje firmu tak, že skontroluje všetky dokumenty o registrácii firmy, obchodný adresár tretích strán na overenie adresy a overenie telefonu. Okrem existencie spoločnosti sa žiadateľ (kontakt) o certifikát overuje aj ústne. Nie je nezvyčajné, že sa vyžaduje a overuje doklad totožnosti kontaktu žiadateľa o certifikát. Vydanie certifikátu trvá min. dva alebo viac dní.

Kritériá na vydávanie EV SSL certifikátov sú definované v EV SSL Certificate Guidelines vytvorené CA/Browser fórom. Každá dôveryhodná autorita sa týmito pokynmi musí riadiť.

Počet zabezpečených domén

Závisí od vybratého certifikátu

Ponúkame SSL certifikáty na zabezpečenie jednej domény alebo až 250 rôznych domén súčasne. Nie je možné získať WildCard EV certifikáty.

  • SSL pre jednu doménu – certifikát je určený na zabezpečenie jednej domény. Certifikát môže zabezpečiť obe varianty s/bez www: domena.sk aj www.domena.sk. Pre domény 3. úrovne a vyššie sa variant www nepridáva.
  • SSL pre viacero domén – certifikát dokáže zabezpečiť až 250 rôznych domén. Každá doména môže byť z inej TLD (.sk, .com, .net, .eu atď.) a akejkoľvek úrovne (abc.domena.sk, 123.xyz.domena.xyz).

Viacročné certifikáty

Ponúkame SSL certifikáty až na 5 rokov

Objednávky na viac rokov majú od roku 2020 svoje špecifiká.

Pre splnenie najnovších bezpečnostných požiadaviek a pravidiel sú viacročné SSL certifikáty vydávané na 1 rok (max. 398 dní). Dôvodom bolo, že od 1. Septembra 2020 prehliadače a zariadenia Apple, Google a Mozilla nedôverujú novým SSL certifikátom, ktoré majú životnosť dlhšiu ako 398 dní.

Viacročný SSL certifikát je nutné obnovovať raz za rok. 30 dní pred vypršaním platnosti vám budeme posielať e-mailové upozornenia. Obnova (tzv. REISSUE) je samozrejme bezplatná. Okrem toho môžete svoj certifikát počas platnosti znova vydať kedykoľvek a koľkokrát chcete!

Po vydaní certifikátu nemôžete skrátiť dobu platnosti, požiadať o vrátenie nevyužitého obdobia ani zmeniť názov domény! Pokiaľ sa rozhodujete získať SSL certifikát na 5 rokov, odporúčame najskôr zvážiť, či ho budete celých 5 rokov potrebovať.

Poznámka i: ​​Opätovné vydanie vyžaduje opätovné overenie.
Poznámka ii: Počas opätovného vydania môžete vložiť novú CSR žiadosť alebo použiť poslednú.

Frequently Asked Questions

Najčastejšie otázky o EV SSL certifikátoch

Prečo sa nazývajú EV certifikáty "zelené"?

EV (Extended Validation) SSL certifikáty sú najdôveryhodnejšie SSL certifikáty. Tieto certifikáty skôr zobrazovali názov spoločnosti pre ktorú bol certifikát vystavený v adresnom riadku prehliadača s výrazným zeleným pozadím (Internet Explorer). Návštevníci a používatelia stránok tak mohli na prvý pohľad vidieť komu webové stránky patria a nie sú napríklad na podvodných phishingových stránkach.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum