SSLmentor

Kvalitné TLS/SSL certifikáty pre webové stránky a internetové projekty.

openssl

openssl

OpenSSL

OpenSSL (www.openssl.org) je univerzálna kryptografická knižnica implementujúca protokoly TLS, SSL a nástroje pre prácu s protokolmi.

OpenSSL

OpenSSL pro Windows

Funkčná OpenSLL pre systémy Windows je na stiahnutie na https://slproweb.com/products/Win32OpenSSL.html. Pre generovanie a ľahkú prácu s kľúčmi je dostatočná verzia Win32 alebo Win64 OpenSSL v najnovšej verzii (cca 3MB Installer).

Príkaz pre zistenia verzie OpenSSL s prepínačom "version -a" vypíše kompletný informáciu o verzii.

openssl version -a

Pre správnu funkciu OpenSSL v príkazovom riadku Windows musíte nastaviť Systémovú premennú: Path do ktorej vložíte cestu adresára /bin inštalácie OpenSSL.
Windows 8 - Systém -> Rozšírené nastavenia systému -> Premenné prostredia ... -> Systémové premenné -> Path -> za posledný obsah doplniť ";C:\cesta\OpenSSL-Win64\bin".
Windows 10/11 - Systém -> O systému -> Upřesnit nastavení systému -> dialogové okno Vlastnosti systému -> Proměnné prostředí ... -> Path -> Upravit a Nový - zde doplnit cestu, napr. C:\Program Files\OpenSSL-Win64\bin".

OpenSSL pro Mac OSX

Ako inštalovať OpenSSL na Mac k dispozícii na macappstore.org.

Návody pre prácu s SSL certifikátmi

OpenSSL kuchárka

Máte záujem o podrobnejšie informácie o OpenSSL a prácu s touto knižnicou? Potom je tu zadarmo na stiahnutie OpenSSL Cookbook By Ivan Ristić s vyčerpávajúcimi informáciami o vlastnostiach a príkazoch tejto knižnice.
 

OpenSSL - command line

Späť na Nápovedu
Našli ste chybu alebo niečomu nerozumiete? Napíšte nám!

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum