SSLmentor

Kvalitné TLS/SSL certifikáty pre webové stránky a internetové projekty.

Sectigo S/MIME

Sectigo S/MIME

Sectigo Personal Basic S/MIME

Osobný certifikát Sectigo Personal Basic S/MIME Certificate je validovaný iba na úrovni e-mailu a neobsahuje žiadne iné informácie o majiteľovi certifikátu ako názov e-mailovej schránky. Z toho dôvodu je validácia veľmi rýchla. Certifikačná autorita Sectigo zašle potvrdenie na požadovaný e-mail v objednávke, kliknutím na odkaz v e-maile sa vykoná validácia a súčasne je vystavený nový certifikát. Získanie elektronického podpisu je veľmi jednoduché a je možné začať podpisovať e-maily v priebehu minút.

E-mailový elektronický podpis

Sectigo Personal Authentication Certifikáty sú lacné a dostupné riešenia používané na zabezpečenie elektronickej komunikácie. Osobné certifikáty umožňujú šifrovať a digitálne podpisovať e-mailovú komunikáciu, ponúkať dvojfaktorové overovanie užívateľov, zabezpečovať dôležité dokumenty zasielané po sieti. Certifikáty sú plne dôveryhodné vo všetkých populárnych e-mailových klientoch a internetových prehliadačoch.

Ceny

 15,99 € ročne (Celkom: 15,99 €)
 14,25 € ročne (Celkom: 28,50 €)

Ceny bez DPH.

Cena zahŕňa: získanie S/MIME certifikátu, základná technická podpora k objednávke
Viac-ročné - konečná viacročná cena je uvedená v zátvorke.
Platby - prijímame platby kartou, PayPal a bankovým prevodom.

Vlastnosti a výhody - Sectigo Personal Basic S/MIME

Podpísanie e-mailov

Podpísaný e-mail osobným certifikátom zabezpečuje integritu obsahu e-mailu proti zmene, potvrdzuje odosielateľa e-mailu. Umožňuje šifrovať správy.

Podpísanie dokumentov

Podpísaný dokument nemožno zmeniť alebo upraviť, bez toho by bol zrušený elektronický podpis. Podpísaný dokument nesie informáciu signatára.

Autentizácia

Autorizacia používateľa pomocou osobného certifikátu je vysokým štandardom zabezpečenia prístupu do aplikácií. Využívané napr. Bankami.

Šifrovanie

Šifrovaním sa dáta prevádzajú pomôcou asymetrickej kryptografie na dáta šifrované. Šifrované dáta sú čitateľné iba pre majiteľa dešifrovacieho kľúča (privátneho kľúča).

SSLmentor

SSLmentor odporúča

Elektronický podpis Sectigo Personal Basic je primárne určený na podpisovanie e-mailov a prípadne na šifrovanie. Certifikát je možné ho získať behom chvíľky, autorita autorizuje iba e-mailovú adresu.

Viac informácií o Sectigo Personal Basic S/MIME

Čo by ste mali vedieť pred zadaním objednávky.

Osobný S/MIME certifikát

Certifikačná autorita musí overit iba e-mail

Validácia prebieha iba zaslaním e-mailu na požadovanú adresu v certifikáte. Akonáhle je potvrdená existencia e-mailu, certifikačná autorita vystaví nový certifikát.

Viac informácií o overení S/MIME certifikátů je k dispozícii na sectigo.com: Validation Requirements for Personal Authentication Certificates.

Ako dlho trvá získanie certifikátu Sectigo Personal Basic S/MIME

Iba validácia e-mailu = takmer okamžité vydanie

Certifikačná autorita overuje iba existenciu e-mailu. Akonáhle je validacia hotová, certifikačná autorita vystaví nový certifikát.

Obnovenie certifikátu (RENEW)

Sectigo Personal Basic S/MIME certifikát je nutné obnoviť pred vypršaním jeho platnosti

Odporúčame začať s obnovou SSL certifikátu, ktorého platnosť končí, cca. 15-30 dní pred expiráciou. Obnovenie osobného certifikátu je prakticky totožné ako žiadosť o nový, a preto nie je rýchlejšie. Ak potrebujete pokračovať v podpisovaní, rozhodne si nenechávajte obnovenie na poslednú chvíľu.

Svoj certifikát Sectigo Personal Basic S/MIME si u nás môžete obnoviť bez problémov, aj keď ste si ho pôvodne objednali od iného dodávateľa. Vždy máme lepšie ceny ako certifikačná autorita!

Vlastnosti S/MIME certifikátu

Osobní certifikáty jsou funkční napříč širokou škálou platforem a aplikací

Kompatibilita
Client OS: Windows 11/10/8/7 Vista, XP, 2000, Mac OS X, Snow Leopard, Linux Client OS
Server OS: Windows Server 2008, 2003, 2000, Linux, UNIX, Solaris, Novell
Web Server: Microsoft IIS7, IIS6, Apache, Tomcat, IBM HTTP, Weblogic, Cobalt

Zabezpečenie
Zabezpečenie e-mailovej komunikácie so silným 256-bitovým šifrovaním a digitálnym podpisom.
Minimálna dĺžka šifrovacieho kľúča: RSA/DSA 2048 bit.

Dokumenty
Podpora podpisovania Microsoft® Office a OpenOffice documents. Podpisovanie PDF súborov.

Dôležité informácie

Doplňujúce informácie k osobnému certifikátu

Komunikácia so štátnou správou
Ponúkané komerčné certifikáty nie sú určené na komunikáciu so štátnou správou! Pre komunikáciu so štátnou správou je potrebné získať Kvalifikovaný elektronický podpis.

Podpisovanie PDF dokumentov
PDF súbory je možné bez problému s certifikátmi podpisovať. Komerčné osobné certifikáty sú primárne určené na podpisovanie a šifrovanie e-mailov a na autentizáciu užívateľa. V programe Adobe Acrobat Reader nemajú plnú dôveryhodnosť, pretože nemajů podporu Adobe Acrobat AATL (Adobe Approved Trust List).
V našej nápověde publikujeme návod - ako nastaviť dôveryhodnosť komerčných certifikátov pre ich plnú funkčnosť.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum