SSLmentor

Kvalitné TLS/SSL certifikáty pre webové stránky a internetové projekty.

PositiveSSL multi-domain WildCard

PositiveSSL multi-domain WildCard

PositiveSSL multi-domain WildCard certifikát

WildCard SSL certifikát od spoločnosti SECTIGO zabezpečuje neobmedzené množstvo subdomén na hlavnej doméne za veľmi výhodnú cenu. Certifikát zo série PositiveSSL ponúka efektívne a cenovo výhodné riešenie zabezpečenia subdomén a plne mu dôveruje 99+% webových prehliadačov. Vďaka doménovej validácii (DV - Domain Validation) je overenie domény veľmi rýchle a certifikát je možné získať v priebehu minút.

V základe - 3 domény

Certifikát PositiveSSL multi-domain WildCard obsahuje 3 domény (1 hlavná doména + 2x WildCard domény) v základnej cene. Hlavná doména CN (Common Name) musí byť FQDN, nie WildCard, t.j. bez . Môžete pridať až 247 ďalších domén, čo predstavuje celkovo 249 domén WildCard. Cena za každú ďalšiu doménu sa vypočíta počas procesu objednávky.
Tento certifikát je možné rozširovať iba o WildCard domény. Pokiaľ chcete kombinovať štandardné domény + WildCard až do počtu 250 domén, novo toto umožňuje SSL certifikát Sectigo PositiveSSL multi-domain.

Zabezpečte veľa domén a všetky ich subdomény

Certifikát PositiveSSL multi-domain WildCard môže zabezpečiť neobmedzený počet subdomén pod každou vloženou doménou. SSL/TLS certifikát WildCard obsahuje pred hlavným názvom domény hviezdičku (), ktorá sa vkladá aj do požiadavky pri generovaní kľúčov pre následnú certifikáciu.

SSL Certifikát bol nahradený SSL certifikátom Sectigo PositiveSSL multi-domain.

Vlastnosti a výhody certifikátu PositiveSSL multi-domain WildCard

Je to DV SSL!

Certifikačná autorita overuje doménu iba tak, že ste oprávnenou osobou a máte technickú kontrolu nad objednanou doménou. Akonáhle autorita overí doménu(y) z objednávky, bezodkladne vystavuje nový SSL certifikát.

Zabezpečte svoj web v priebehu niekoľkých minút

Overte svoje domény v priebehu niekoľkých minút pomocou PositiveSSL multi-domain WildCard a ukážte svojim zákazníkom, že vaša webová stránka je dôveryhodná. Bezpečná HTTPS:// komunikácia zaisťuje vašich zákazníkov a zvyšuje ich dôveru pri interakcii s vaším webom.

Neobmedzené serverové licencie a opätovné vydanie

Rovnaký certifikát môžete nainštalovať na viacero serverov.
REISSUE – v prípade, že stratíte svoj súkromný kľúč a bude ťažké nainštalovať certifikát, bude vám bezplatne vydaný nový certifikát.

Zabezpečte neobmedzene subdomén

Multidoménový WildCard SSL certifikát zabezpečí všetky subdomény vložených domén (na rovnakej úrovni). Každá doména v rámci certifikátu so zástupným znakom () zabezpečuje neobmedzený počet subdomén.

Kompatibilný so všetkými hlavnými prehliadačmi

Tento certifikát nesie najvyššiu kompatibilitu prehliadačov pre mobilné a stolné prehliadače, čo znižuje upozornenia pri prístupe na webovú stránku.

Technické podrobnosti

Certifikát formátu X.509 spĺňa softvérové a priemyselné štandardy, podporuje 2048-bitové šifrovanie verejným kľúčom, symetrické 256-bitové šifrovanie, Free Site Seal.

SSLmentor

SSLmentor odporúča

Bezpečnosť až pre 250 domén a neobmedzený počet subdomén, rýchla validácia a výhodná cena, to je PositiveSSL Multi-domain WildCard SSL certifikát. SSL certifikát pre naozaj široké využitie zabezpečenia veľkého množstva domén.

Viac informácií o PositiveSSL multi-domain WildCard

Čo by ste mali vedieť pred zadaním objednávky SSL certifikátu.

Doménový SSL certifikát

Všetko, čo musíte urobiť, je poskytnúť dôkaz o vlastníctve/správe registrovanej domény

Overenie žiadateľa o SSL certifikát prebieha zaslaním e-mailovej správy na zvolenú e-mailovú adresu objednanej domény.

Na výber je podľa pravidiel 5 e-mailových adries:

  • admin@
  • administrator@
  • webmaster@
  • hostmaster@
  • postmaster@

Odporúčame vytvoriť si niektorú z adries, prípadne ju mať nastavenú ako alias, ev. použite doménový koš a získajte z neho potvrdzovací e-mail. Žiadne iné e-mailové adresy nie sú možné.

Namiesto e-mailového potvrdenia je možné využiť alternatívnu validáciu - vloženie TXT záznamu do zóny DNS domény alebo textového súboru do dátového priestoru na serveri (FTP). Podporujeme oba alternatívne spôsoby overenia a je možné ich nastaviť v detaile objednávky.

Poznámka i: Overovací email nie je možné poslať na osobnú adresu napr. vasemeno@gmail.com.

Ako dlho trvá získanie certifikátu PositiveSSL multi-domain WildCard

Iba doménová validácia = takmer okamžité vydanie

Zadajte objednávku a zaplaťte. Po vložení CSR (Certificate Signing Request) je certifikát ihneď objednán u certifikačněj autority. Ak chcete vydať nový certifikát, stačí potvrdiť overenie.
Naši zákazníci môžu pri platbe kartou získať SSL certifikát od 10 a viac minút.

Počet zabezpečených domén

Zabezpečte neobmedzené množstvo subdomén na mnohých samostatných doménach

Jeden multidoménový WildCard certifikát zabezpečuje neobmedzený počet subdomén až na 250 rôznych doménach. Každá doména môže byť z inej TLD (.domena.sk, .domena.net, .domena.eu atď.) a ľubovoľná úroveň (.abc.domena.sk, .123.xyz.domena.xyz).

Obnovenie certifikátu - RENEW

SSL certifikát PositiveSSL multi-domain WildCard je nutné vždy obnoviť pred vypršaním jeho platnosti

S obnovou SSL certifikátu, ktorého platnosť končí, môžete začať 30 dní pred vypršaním jeho platnosti. Obnovu odporúčame nenechávať na poslednú chvíľu, nevyčerpaná platnosť certifikátu sa pripočíta k obnovenému.

Svoj certifikát PositiveSSL multi-domain WildCard si u nás môžete bez problémov obnoviť, aj keď ste si ho pôvodne objednali od iného dodávateľa alebo u certifikačnej autority. Vždy máme lepšie ceny ako certifikačná autorita!

REISSUE certifikátu

Neobmedzené a bezplatné opätovné vydanie SSL certifikátu

Počas platnosti certifikátu si môžete certifikát kedykoľvek bezplatne znovu vygenerovať. Toto sa nazýva REISSUE a je užitočné v prípade, že nemáte súkromný kľúč na migráciu na iný server alebo boli kľúče vymazané a neexistuje žiadna záloha. Opätovné vystavenie je možné s novou žiadosťou o certifikát (CSR), ktorá obsahuje rovnaké údaje ako pôvodná objednávka.

Poznámka i: Odporúčaným postupom pri REISSUE je vždy vygenerovať novú žiadosť o certifikát (CSR). Generovaním nového CSR sa vytvorí nový, jedinečný pár kľúčov (verejný/súkromný) pre novo vydaný certifikát.
Poznámka ii: Opätovné vydanie SSL certifikátu nie je možné počas jeho spracovania alebo inej čakajúcej žiadosti o REISSUE či RENEW.

Viacročné certifikáty

SSL certifikát až na 5 rokov za výhodnú cenu

Objednávky na viac rokov majú od roku 2020 svoje špecifiká.

Pre splnenie najnovších bezpečnostných požiadaviek a pravidiel sú viacročné SSL certifikáty vydávané na 1 rok (max. 398 dní). Dôvodom bolo, že od 1. Septembra 2020 prehliadače a zariadenia Apple, Google a Mozilla nedôverujú novým SSL certifikátom, ktoré majú životnosť dlhšiu ako 398 dní.

Spoločnosť Google, tvorca prehliadača Chrome, plánuje ďalšie skracovanie platnosti z dôvodu bezpečnosti a zaistenia čo najväčšej automatizácie pri nasadzovaní SSL certifikátov. Predpokladá sa, že najneskôr od roku 2025 budú certifikáty vydávané iba s 3-mesačnou platnosťou. Certifikačné autority sa na tieto zmeny pripravujú. Viacročné certifikáty odporúčame teraz objednávať s max. platnosťou 2 roky.

Viacročný SSL certifikát je nutné obnovovať raz za rok. 30 dní pred vypršaním platnosti vám budeme posielať e-mailové upozornenia. Obnova (tzv. REISSUE) je samozrejme bezplatná. Okrem toho môžete svoj certifikát počas platnosti znova vydať kedykoľvek a koľkokrát chcete!

Po vydaní certifikátu nemôžete skrátiť dobu platnosti, požiadať o vrátenie nevyužitého obdobia ani zmeniť názov domény! Pokiaľ sa rozhodujete získať SSL certifikát na 3 a viac rokov, odporúčame najskôr zvážiť, či ho budete celý čas potrebovať.

Poznámka i: ​​Opätovné vydanie vyžaduje opätovné overenie.
Poznámka ii: Počas opätovného vydania môžete vložiť novú CSR žiadosť alebo použiť poslednú.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum